Robin
Styrelsen Göteborg
Joined: Sun Mar 02, 2008 12:52 pm Posts: 675
|
 Affishering på stan
Jag har varit runt på ett par platser i stan och satt upp Mahjong-affisher om oss. Följande platser har fått affish: Chalmers Kårhuset, chamlers bibliotek Humanisten vid cafét, och biblioteket. Musikskolan Stadsbiblioteket (2 st, källaren/cafét) Kårhuset (Engelbrecktgatan) Handelshögskolan Språkcaféet (esperanto) Pedagogen (ovala huset)
SF-bokhandeln vill ha en snygg affish i färg om de ska sätta upp den så vi får väl finurla på en. Jag har ingen färgskrivare så jag kan bara skriva ut i svartvittgrått.
Nu får vi se om det blir någon tillströming av folk eller inte. Dessa affisher kanske sitter uppe 1-2 veckor, eventuellt rensas de bort eftersom det inte står nått datum på dem. VIssa skrev jag dit då det specifikt stod vid anslagstavlan. Men vi får se ^__^
Attachments:
flyer02.pdf [129.89 KiB]
Downloaded 1088 times
_________________ Grundaren anno 2008 Göteborgs Mahjong-Sällskap
|